Secretariat: +40 356 179 440
Administrație: +40 356 178 802

Caravana Reciclării Creative – ateliere LTO

În cadrul Proiectului Național Caravana Reciclării Creative, am decis să ne concentram atenția și asupra reducerii risipei de hârtie. Astfel că, alături de voluntarii din toate clasele, s-a colectat hârtie scrisă din școală, a fost dizolvată în apă și s-a obținut o pastă din care au fost turnate, în prima șarjă, 45 de foi de hârtie, spre bucuria tuturor. După uscare, foile vor fi folosite cât mai creativ cu putință.

Partea cea mai plăcută a fost dată de entuziasmul elevilor ce va ajunge și în familiile lor, unde acțiunea de colectare selectivă (hârtie) va continua. Voluntarii noștri au promis că vor recicla toate caietele pe care le-au scris și nu le mai folosesc.

#PlaYouth #CaravanaReciclăriiCreative #OSCARDownstream

Comments are closed.