Secretariat: +40 356 179 440
Administrație: +40 356 178 802

CARAVANA RECICLĂRII CREATIVE în liceul nostru CONTINUĂ!

Caravana Reciclării Creative adună ateliere după ateliere și aduce entuziasm în rândurile elevilor noștri mici și mari. Echipa coordonatoare a proiectului a reușit să mobilizeze mai mulți profesori ai liceului în diverse activități. Una dintre acestea a ținut de realizarea din resturi textile a unor păpuși ce vor aduce bucurie copiilor din grădinița noastră sau membrilor familiilor elevelor de liceu.

Doamna profesor Luminița Iovițoniu a cooptat în activitățile proiectului pe doamna profesor Ana-Maria Alexa și doamna profesor logoped Monica Jurca. Împreună cu elevele claselor IX – a și a X – a au învățat cum se realizează păpuși din materiale reciclate pe linguri de lemn.

Pentru kit-urile de păpuși și pentru materiale îi mulțumim doamnei Oana Crăciunescu, director al firmei de croitorie Pif.

#PlaYouth #CaravanaReciclăriiCreative #OSCARDownstream

Comments are closed.