Baza materială

Liceul Teologic Ortodox “Sfântul Antim Ivireanul” dispune de următoarele resurse materiale:

• Aparatură modernă și material didactic nou
  • Mobilierul și echipamente tehnice corespund standardelor europene
  • Teren de sport și spații de joacă

Clădirea a fost proiectată și construită în regim de înălțime parter + 2E, cu funcțiunea de școală. În acest moment este funcțională întreaga clădire. De la data de 1 septembrie 2018, în clădire funcționează Liceul Teologic Ortodox ”Sfântul Antim Ivireanul”, care dispune de 16 săli de clasă, cabinet psihologic, 2 laboratoare, bibliotecă, sală profesorală, sală de sport, cabinet medical, bloc alimentar, 2 săli de mese, 6 grupuri sanitare, vestiare, spații administrative. Suprafața terenului  este de 7956 mp, suprafață construită 1941 mp, spații verzi 2300 mp, teren de sport 810 mp. Clădirea are o suprafață totală desfășurată de 2298 mp (parter + 2 etaje și sala de sport), suprafețe utile 700 mp pe fiecare nivel.

Clădirea are două căi de acces, acces principal copii grădiniță, acces elevi școală, cadre didactice, personal educație/administrativ/tehnic, părinți.  Accesul în clădire se face prin intermediul curții cu alei betonate.

Este realizat separat și un acces auto pentru aprovizionare.