Secretariat: +40 356 179 440
Administrație: +40 356 178 802

Excelenţă în arte vizuale 2024

Expoziția concursului “Banalități Ieșite din Comun” 2024 – ediția a II-a, în prestigiosul sediul al Bibliotecii Județene Timiș.

 

Banalităti Iesite din Comun

Expoziția în presă – LINK

Lansarea Volumului “Miracolul Clipei”, editura Eurostampa 2023, prefață de Pr. Prof. Dr. Constantin Necula. Cartea conține lucrări de 55 de autori, elevi ai Liceului Teologic Ortodox “Sfântul Antim Ivireanul”. Lansarea a avut loc la Centrul pentru Cultură și Artă al județului Timiș, în prezența repezentanților Inspectoratului Județean și al Mitropoliei Banatului. Mai jos, link către cartea in format digital:

Miracolul Clipei – fotografie LTOSFA 2023 – LINK

Lansarea cărții a fost încununată de momente artistice muzicale oferite de elevi ai liceului și de vizitarea expoziției de sculptura “OPUS 25” al prof.dr. Linda-Saskia Menczel, coordonator al volumului “Miracolul Clipei”.

 

Excelenţă în arte vizuale 2023

Concursul de artă fotografică şi digitală “Banalitaţi ieşite din comun” 2023 ne-a adus aproape 60 de premii!! Mai jos, imagini cu lucrările premianţilor:

 

Fotografie digitală: