Secretariat: +40 356 179 440
Administrație: +40 356 178 802

Proiectul național ”Caravana Reciclării Creative” -PlaYouth , în liceul nostru

Data de 18.02.2024 a reprezentat pentru echipa formată din prof. Gheran Alina-Simona, prof. Iovițoniu Luminița, prof. Nădăban Raluca, prof. Ritter Mihaela, prof. Ștefan-Krakovszki Maria intrarea în ediția a doua a Proiectului național Caravana Reciclării Creative pus la dispoziție de #PlaYouth și sponsorizat de OSCAR Downstream. 

Acest proiect se adresează comunităților școlare din 8 județe ale țării: Arad, Bihor, Bistrița Năsăud, Cluj, Maramureș, Satu Mare, Sălaj și Timiș.

#CaravanaReciclariiCreative

Cu mult entuziasm, echipa celor cinci profesori coordonatori anunță activități interesante și interactive cu implicare mare în comunitatea școlii accentul fiind pus pe adoptarea de practici sustenabile și să promovare a reciclării creative ca stil de viață în comunitate, punând accentul pe legătura copil-profesor-părinte-comunitate!

https://web.facebook.com/reel/383879670915534

Comments are closed.