FELICITĂRI ABSOLVENȚILOR CLASEI A VIII-A, PROMOȚIA 2017-2021 PENTRU REZULTATELE EVALUĂRII NAȚIONALE ȘI ADMITEREA ÎN LICEU, LE DORIM PUTERE SĂ-ȘI URMEZE VISURILE, CREDINȚĂ ÎN SUFLET, PERSEVERENȚĂ ÎN MUNCĂ, RĂBDARE, ASCULTARE, BUCURII ȘI ÎMPLINIRI!

NĂDEJDEA CĂ SE VOR ÎNTOARCE, CEL PUȚIN ÎN GÂND ȘI ÎN AMINTIRE, CU DRAG LA ȘCOALA CARE I-A ÎNVĂȚAT SĂ PĂȘEASCĂ CU ÎNCREDERE, NĂSCUTĂ DIN CREDINȚA ÎN DUMNEZEU ȘI CU VOIOȘIE PE TREAPTA URMĂTOARE A VIEȚII, NE-A DETERMINAT SĂ LE ÎNTINDEM ARIPILE ȘI SĂ NE BUCURĂM DE ELANUL TINEREȚII LOR.

VĂ RUGĂM SĂ NU PĂRĂSIȚI NICIODATĂ CALEA ȘI VIRTUȚILE PE CARE LE-AȚI DEPRINS ALĂTURI DE NOI ȘI SĂ ȘTIȚI CĂ VOM FI AICI, GATA SĂ VĂ SUSȚINEM ȘI SĂ VĂ OCROTIM ÎNĂLȚAREA!

MULȚUMIM ȘI CELORLALTE TREI GENERAȚII ANTERIOARE DE TINERI MINUNAȚI, CARE NE-AU BUCURAT CU REZULTATELE LOR ȘI CARE ONOREAZĂ ÎN CONTINUARE, PRIN MUNCA ȘI STRĂDANIA LOR, CREȘTEREA ÎN VALORILE ORTODOXIEI.

Promoția 2021 a clasei a VIII-a a Liceului Teologic Ortodox „Sfântul Antim Ivireanul” a primit, în urma sârguinței, următoarele rezultate la admiterea în liceu:

1 elev la Colegiul Național „C.Diaconovici Loga”, profilul real, specializarea Științe ale Naturii;

2 elevi la Colegiul Național „C.Diaconovici Loga”, profilul uman, specializarea Științe Sociale;

1 elev la Liceul Teoretic „Grigore Moisil”, profilul real, specializarea Matematică-Informatică;

1 elev la Colegiul Național Bănățean, profilul uman, specializarea Științe Sociale;

1 elev la Colegiul Național Pedagogic „Carmen Sylva”, profilul uman, specializarea Filologie;

1 elev la Liceul Teoretic „Jean Louis Calderon”, profilul uman, specializarea Filologie;

1 elev la Colegiul Național „Ana Aslan”, profilul real, specializarea Servicii-Economic;

1 elev la Colegiul Național Militar „Alexandru Ioan Cuza”, Constanța;

1 elev la Liceul de Arte Plastice, Timișoara, profil vocațional;

1 elev la Liceul Teologic Ortodox „Sfântul Antim Ivireanul”, profilul real, specializarea Științe ale Naturii;

5 elevi la Liceul Teologic Ortodox „Sfântul Antim Ivireanul”, profilul vocațional, specializarea Teologie Ortodoxă;

2 elevi la Liceul Tehnologic „Spiru Haret” Timișoara.