Secretariat: +40 356 179 440
Administrație: +40 356 178 802

SĂPTĂMÂNA VERDE 2024 – prima zi

SĂPTĂMÂNA VERDE și-a așternut activitățile și experiențele în fața elevilor noștri așa cum primăvara își așterne peste întreaga natură mantia de ierburi fragede, flori gingașe și raze călduțe de soare!

În prima zi, călătoria în lumea fascinantă a educației despre și pentru natură a început pentru fiecare dintre grupele sau clasele noastre. Am regăsit în planificarea zilei activități legate de protejarea naturii, de aflarea de cunoștințe noi în cadrul studiului tematic legat de mediile de viață, activități axate pe a scoate în evidență îmbinarea armonioasă dintre suflet, minte și trup sănătos, activități gospodărești în grădina unei familii din școală, activități de plantare, activități de conștientizare a importanței alimentației, a prevenirii risipei de alimente, activități legate de energia regenerabilă, precum și de explorare a galaxiei noastre în cadrul Planetariumului, activități de cunoaștere a biodiversității unui parc natural, în speță Parcul Natural Cheile Nerei-Beușniței, tururi de cunoaștere a orașului ca mediu artificial și, nu în ultimul rând, excursii.

https://youtu.be/xgVdfLadF_c

Comments are closed.